Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

 

  WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLAMI

 

W naszej szkole od wielu lat prowadzone są działania zmierzające do niwelowania dziecięcych obaw i radosnego przestąpienia progu szkoły. Uczniowie szkoły realizują plan współpracy z sycowskimi przedszkolami opracowany przez nauczycieli naszej szkoły i  nauczycieli przedszkoli. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej /tj. zapoznać  z wyglądem budynku - rozmieszczeniem sal i ich przeznaczeniem, wyposażeniem klas, sposobem prowadzenia zajęć lekcyjnych, itp., ale również umożliwienie dzieciom nawiązać przyjaźnie, zapewnić poczucie bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. Współpraca z grupami przedszkolnymi bazuje na różnorodnych formach aktywności zaczynając od zajęć otwartych i warsztatowych, prezentacji teatrzyków, organizacji zawodów sportowych kończąc na nawiązywaniu koleżeńskich relacji opartych na wzajemnej sympatii. Współpraca przedszkola ze szkołą polega na świadomym i wzajemnym angażowaniu obu środowisk w podejmowane działania w celu ukazania realizowanej tematyki, projektów, programów czy zainteresowań.

  Cele:

·        kontynuacja systematycznej współpracy naszej szkoły z sycowskimi placówkami przedszkolnymi;

·        umożliwienie aktywnego udziału w życiu szkoły i przedszkola,

·        przygotowanie sześciolatków do roli ucznia poprzez zdobywanie nowych doświadczeń,

·        dostarczanie uczniom naszej szkoły radości z pełnienia roli opiekuna przedszkolaka, ukazywanie pozytywnych wzorców ucznia,

·        tworzenie pozytywnych relacji miedzy przedszkolakami i uczniami, atmosfery wzajemnej życzliwości,

·        ułatwienie „startu szkolnego” dzieciom przedszkolnym,

·        promowanie dorobku i osiągnięć naszej szkoły,

·        pokazanie różnych sposobów zdobywania wiedzy i umiejętności w  warunkach szkolnych,

·        przygotowanie rodziców do udzielenia dzieciom wsparcia i pomocy w procesie adaptacji,

·        pogłębianie współpracy z nauczycielami z różnych placówek przedszkolnych w zakresie twórczego i aktywnego organizowania zajęć, wymiany doświadczeń oraz obserwacji.

 


ROK SZKOLNY 2020/2021  

 Harmonogram 
| Pobierz |  


 ODWIEDZIŁY NAS „BIEDRONKI”

Dla przedszkolaków z grupy Biedronek ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w PP nr 3. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować się do startu w tę szkolną rzeczywistość, 22 września dzieci odwiedziły naszą placówkę. Przyszli uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne, biblioteka, stołówka, sekretariat czy też gabinet Dyrektora. „Biedronki” spotkały się także z zaprzyjaźnioną już panią higienistką Małgosią Pietras. Jednak najważniejszym punktem odwiedzin był udział w zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej. Lekcję w-f prowadziła pani Jolanta Szczepaniak, natomiast po szkole oprowadziła dzieci pani Danuta Przeorek. Mamy nadzieję, że było to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie a to cenne doświadczenie pomoże przedszkolakom  i  ułatwi im przekroczenie progu szkoły za rok we wrześniu!

 


 WIZYTA „PSZCZÓŁEK” W NASZEJ SZKOLE

16.09.2020 r. starszaki z grupy Pszczółek z PP nr 3 odwiedziły naszą szkołę w ramach współpracy oraz wczesnej adaptacji do szkoły. W pierwszej części dzieci zwiedziły część budynku szkoły tj. bibliotekę, kuchnię, sekretariat oraz gabinet p. Dyrektor. Przewodnikiem przedszkolaków była pani Beata Janiszyn, która pokazała starszakom jak wygląda szkoła, a także odpowiedziała na wszystkie pytania Pszczółek. W drugiej część spotkania przyszli uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych pod hasłem "Gimnastyka dla Smyka". Była to prawdziwa lekcja
w-fu w dużej sali gimnastycznej. Zajęcia gimnastyczne przeprowadziła pani Jolanta Szczepaniak, która przygotowała krótką rozgrzewkę i "tor przeszkód". Wizyta w szkole podstawowej to bardzo istotny element ostatniego roku edukacji w przedszkolu. Działania te mają na celu przede wszystkim wprowadzenie dzieci w świat edukacji szkolnej, ale również zapewnienie poczucia bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. 

 

 


 ROK SZKOLNY 2019/2020  


Realizacja zadań  planu współpracy w roku szkolnym 2019/2020  została ograniczona ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych oraz przedszkolnych i przejścia na nauczanie zdalne ze względu epidemii koronawirusa


 

 „POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Uczniowie kl. I-III  włączyli się w akcję „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” zorganizowaną przez Publiczne Przedszkole nr 3 im. III Tysiąclecia w Sycowie. Najwięcej kasztanów zebrała klasa I a, która otrzymała dyplom podziękowania i upominek. 


WIZYTA DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 2

Dnia 28.10.2019 „Wiewiórki” i „Sowy” z Przedszkola Misia Uszatka gościły w naszej szkole. Podczas pobytu w placówce przedszkolaki miały okazję poznać budynek szkoły oraz wzięły udział w pogadance z higienistką szkolną na temat higieny jamy ustnej. 


„WIEWIÓRKI” ZWIEDZAŁY SZKOŁĘ

Dnia 17.10.2019 r. „Wiewiórki” z Publicznego Przedszkola nr 3 poznawały naszą szkołę. Dzieci zwiedziły budynek, klasy oraz poznały nauczycieli. Przedszkolaki odwiedzają szkolne mury po to, by jak najlepiej przygotować się do roli ucznia. 


SPOTKANIE „WIEWIÓREK” Z HIGIENISTKĄ 

Dnia 15.10.2019 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z grupy Wiewiórki. Przedszkolaki odwiedziły Panią higienistkę w ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych wśród najmłodszych. 


KODOWANIE

10 października 2019 r przedszkolaki z grupy Zajączków po raz kolejny odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Sycowie. Tym razem celem spotkania była lekcja kodowania. Pani Iza Noczyńska-Drozd, przy wsparciu uczniów z klasy VIII omówiła zasady pracy z ozobotami, które są doskonałe do nauki logicznego myślenia. Podczas wspólnych zajęć pod okiem starszych kolegów, dzieci wyruszyły w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) programowały zadania, które potem wykonały roboty. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!!!  

        

 


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród dzieci różnorodności kulturowej i językowej Europy. W tym dniu (26.09.2019) odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Nr 2 i 3 w Sycowie. Cieszymy się, że nasi młodsi koledzy i koleżanki przyłączyli się do wspólnej zabawy i razem z nami poszerzali wiedzę na temat krajów europejskich. Każdy przedszkolak miał możliwość poznania języka, kultury a także sztuki kulinarnej 5 krajów: Francji, Hiszpanii, Malty, Niemiec i Włoch. Nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali zadania językowe, quizy, gry i zabawy, dzięki którym dzieci mogły lepiej poznać prezentowane kraje. Przedszkolaki odwiedzając sale językowe, bibliotekę i hol szkoły mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich. 


 ROK SZKOLNY 2018/2019


INTEGRACJA STARSZAKÓW Z GRUPY MOTYLKÓW I UCZNIÓW Z KL. III A

Dnia 02.04.2019 r. dzieci z klasy IIIa oraz starszaki z grupy Motylków wyruszyły do lasu na spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Syców. Spotkanie dzieci i młodzieży odbyło się z okazji wygranej w jesiennej akacji zbiórki kasztanów pt. "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę", ale przede wszystkim sprzyjało integracji dzieci ze starszymi kolegami. Młodzież powitali panowie Grzegorz Tajak i Czesław Pawlikowski. Na początek odbył się sprawdzian wiedzy o lesie: rodzajach drzew,  warstwach lasu, mieszkańcach z także oraz zasadach zachowania się w leśnym środowisku. Następnie dzieci dowiedziały się, jak należy przygotować grunt pod sadzonki, jakie są niezbędne narzędzia potrzebne do sadzenia, co należy zrobić, aby sadzonki się przyjęły a także ile czasu rośnie drzewo. Wreszcie pod bacznym okiem panów leśników, dzieci podzielone na zespoły przystąpiły do pracy. Każdy miał możliwość posadzenia swojego drzewka a nawet kilku. Po ciężkiej pracy na dzieci czekał poczęstunek: bułeczki, kiełbaski z grilla oraz napoje, które przygotowali gospodarze. W imieniu dzieci i młodzieży dziękujemy serdecznie za wspaniałą lekcję przyrody gospodarzom: p. Grzegorzowi Tajak oraz p. Czesławowi Pawlikowskiemu.


 ZAJĘCIA Z HIGIENISTKĄ 

W drugim tygodniu marca 2019 r dzieci z grupy Motylków wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej pt "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Podczas zajęć z panią Małgosią Pietras - higienistką koordynującą udział w programie, przedszkolaki poznały rodzaje, budowę zębów u dzieci i dorosłych. Dowiedziały się, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom oraz jak powstają ubytki. Motylki wzięły udział w pogadance na temat zdrowych nawyków i obejrzały film edukacyjny, który uporządkował zdobytą wiedzę.

 


 „ŚWIETLIKI” I „MOTYLKI”

Dnia 14 marca 2019 r. w ramach współpracy ze świetlicą w Szkole Podstawowej nr 1 i panią J. Kułak odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków i uczniów. Tym razem celem spotkania było wspólne wykonanie plakatów „Polska wiosenna łąka". Dzieci zostały podzielone na zespoły, które wykorzystując przygotowane materiały plastyczne samodzielnie tworzyły kompozycje według własnej inwencji. Efektem wspólnie spędzonego czasu były piękne i barwne prace.


 Z WIZYTĄ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

6 marca 2019 r. „Motylki” odwiedziły swoich starszych kolegów w świetlicy szkolnej. Celem spotkania było poznanie przygód bohaterki książki Hanny Januszewskiej pt. "Pyza na polskich dróżkach", a tym samym budzenie u dzieci świadomości istnienia kultury narodowej. Po wspólnej zabawie integracyjnej uczestnicy wysłuchali fragmentu wierszowanej opowieści, gdzie oczami Pyzy mogły zobaczyć świat pełen pięknych krajobrazów, kolorowych, charakterystycznych dla Mazowsza strojów ludowych i wycinanek. Aby zwrócić uwagę na bogactwo barw a jednocześnie integrować dzieci wykorzystany został "Wiatrak matematyczny", który pobudza wyobraźnię, buduje pozytywne emocje i wyzwala energię zarówno u starszych jak i młodszych dzieci, uczy umiejętności współpracy.


 ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

W ramach współpracy ze szkołą „Motylki” z Przedszkola nr 3 uczestniczą w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez p. Bożenę Miller. Podczas spotkań dzieci w oparciu o filmy i prezentacje edukacyjne poznają słownictwo z zakresu języka angielskiego. Tym razem - 4 marca 2019 r, przedszkolaki poznawały nazwy przyborów szkolnych: np piórnik, długopis, czy gumka do mazania. „Motylki” utrwalały liczebniki, przeliczając poszczególne przybory. Zabawę zakończyły piosenką związaną z omawianym tematem.

 

 


 

„MOTYLKI” NA ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Dnia 27 lutego 2019 r. grupa Motylków wzięła udział w zajęciach wychowania fizycznego wraz z uczniami klasy III a pod opieką p. Beaty Janiszyn. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć adaptacyjnych w szkole. Celem zabaw było kształtowanie ogólnej sprawności ruchowej oraz prawidłowej postawy. Wspólne zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki całego ciała. Następnie wszyscy zawodnicy podzieleni zostali na dwie drużyny i rywalizowali między sobą pokonując tory przeszkód. Zadania wymagały od uczniów i przedszkolaków zręczności, szybkości oraz dużej sprawności. Bardzo ważne okazało się poznanie zasad bezpieczeństwa podczas ćwiczeń, a przede wszystkim znaczenie pojęcia „fair play".


 

ŻABKI WYKONUJĄ PUDEŁKA

Dnia 10 grudnia 2018 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z grupy „Żabki” z Przedszkola nr 3. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastycznych prowadzonych p. Danutą Przeorek. Podczas zajęć dzieci kolorowały, wycinały i sklejały pudełko z wizerunkiem Mikołaja. Był to mile spędzony czas. BIEDRONKI” GRAJĄ W PLANSZÓWKI

7 listopada 2018 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1. Tematem spotkania były gry planszowe. Przedszkolaki uczyły się zasad i reguł potrzebnych do korzystania z gier planszowych. „Biedronki” były bardzo szczęśliwe, kiedy udawało im się wygrać. 

WSPÓLNY TANIEC

Dnia 8 listopada 2018 r. nasi uczniowie z klas I-III wraz ze społecznością przedszkolną wspólnie zatańczyli „Poloneza” w parku miejskim w celu uczczenia obchodów zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 „ŻABKI” NA ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH

Dnia 5 listopada 2018 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z grupy „Żabki” z Przedszkola nr 3. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowanych przez p. Danutę Przeorek. Tematem zajęć były jesienne owoce. „Żabki” rozpoczęły swoje prace od pokolorowania i wycięcia koszyków, które następnie przyklejały na kolorowe kartki. Na koniec w koszykach pojawiły się owoce. 

 


SPOTKANIE UCZNIÓW KL. III C Z MOTYLKAMI

31 października 2018 r. uczniowie klasy III c odwiedzili grupę Motylków. Starsi koledzy rozpoczęli odwiedziny od inscenizacji „Cztery Żywioły”. Następnie p. Jola Szczepaniak opowiedziała przedszkolakom o udziale swoich wychowanków w konkursie zorganizowanym przez „Biedronkę”, a w którym zadaniem uczniów było ułożenie opowiadania o dalszych losach Świeżaków. Powstały pięknie ilustrowane książeczki, których treść - przeczytana przez wychowawczynię - bardzo spodobała się Motylkom. 

 


NASI UCZNIOWIE U PSZCZÓŁEK I BIEDRONEK

W piątek 26.10.2018 r. p. Basia Suchecka wspólnie ze swoimi uczniami odwiedziła grupę Pszczółek i Biedronek z Przedszkola nr 3. Tematyka spotkania dotyczyła naszego pięknego kraju - Polski. Przedszkolaki razem ze starszymi koleżankami i kolegami z kl. IV c zmierzyli się z różnymi zadaniami: układaniem puzzli, rozwiązywaniem patriotycznych zagadek, itp. Na koniec przedszkolaki wykonały dla gości piosenkę o Polsce oraz zaprosiły miłych gości na poczęstunek. Była to piękna i owocna lekcja dotycząca naszego kraju.


 

PRZEDSZKOLAKI, ÓSMOKLASIŚCI I WSPÓLNE PATRIOTYCZNE KARTKI

 

Dnia 23.10.2018 r. nasi najstarsi reprezentanci szkoły, czyli uczniowie klasy ósmej, wspólnie z p. Izabelą Noczyńską - Drozd i przedszkolakami wsparli ogólnopolską akcję "BohaterON -włącz historię". Akcja ma na celu uhonorowanie Powstańców Warszawskich, włączenie ich historii do społecznej świadomości oraz budowanie mostu między pokoleniami. Ósmoklasiści razem z grupą dzieci „Motylki” przygotowali piękne, wzruszające i pełne patriotyzmu kartki, które mamy nadzieję, dadzą Powstańcom wiele radości i wyrażą naszą wdzięczność za ich miłość do ojczyzny.  PANI HIGIENISTKA W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 23 października 2018 r. nasza szkolna higienistka – p. Małgosia Pietras odwiedziła dzieci z grup: „Pszczółki” i „Biedronki” z Przedszkola nr 3. Pani Małgosia powiedziała dzieciom, jak dbać o higienę oraz co robić i co jeść, aby mieć zdrowe, mocne ząbki. Na koniec spotkania pani higienistka wręczyła przedszkolakom upominki w postaci naklejek i kolorowanek. 


 SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Dnia 19.10.2018 r. w naszej szkole gościliśmy dzieci z grupy „Tygryski” z Przedszkola Misia Uszatka. W ramach realizacji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania p. Jolanta Szczepaniak przeczytała przedszkolakom w szkolnej bibliotece fragment opowiadania o Gangu Słodziaków, po czym dzieci wykonały z plasteliny własne zwierzaki. "Tygryski" z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. 


KOLEJNA LEKCJA SZACHÓW DLA „MOTYLKÓW”

Dnia 08.10.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie „Motylków”  z p. Beatą Noculak i szachami. Dzieci z Przedszkola nr 3 już w zeszłym roku rozpoczęły udział w zajęciach szachowych. Starszaki coraz lepiej radzą sobie w tej trudnej i wymagającej logicznego myślenie grze. 

 „ŻABKI” Z PRZEDSZKOLA NR 1 NA ROBOTYCE

8 października 2018 r. odbyły się zajęcia z robotyki prowadzone przez p. Izabelę Noczyńską-Drozd i uczniów kl. VII a. W zajęciach wzięła udział grupa „Żabek” z Przedszkola nr 1 im. Koszałka Opałka. Zajęcia były ciekawe i bardzo podobały się przedszkolakom. Robotyka to doskonałe połączenie nauki i zabawy.


 

ZAJĘCIA SZACHOWE DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 2

Dnia 02.10.2018 r. odbyły się pierwsze zajęcia szachowe dla „Motylków” z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka prowadzone przez p. Beatę Noculak. Dzieci poznały bajkę o Szachogrodzie, a także położenie poszczególnych figur i pionków na szachownicy. Następnie przedszkolaki ćwiczyły ustawienie bierek na szachownicy.

 

 


 SPOTKANIE TRZECIOKLASISTÓW Z PRZEDSZKOLAKAMI

W poniedziałek 1 października 2018 r. „Motylki” z Przedszkola nr 3 spotkały się z uczniami klasy III a. Celem spotkania był udział dzieci i młodzieży w projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", czyli projekcie rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Była to także okazja do zintegrowania się przedszkolaków i uczniów. Tym razem przedszkolakom czytali starsi koledzy i koleżanki oraz p. Beata Janiszyn. Po wysłuchaniu bajki pt. "Masza i niedźwiedź" uczestnicy spotkania wspólnie wykonali pracę plastyczną pt. "Miś Hektor". 

 


„Tygryski” w naszych szkolnych progach

Dnia 28.09.2018 r. gościliśmy w szkole grupę „Tygrysków” z Przedszkola nr 2. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi pomieszczeniami znajdującymi się w szkole i odwiedziły starszych kolegów uczących się w klasach. Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć różne stoiska, które przygotowane były w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

 


 „MOTYLKI” W NASZEJ SZKOLE

Dnia 27.09.2018 r. dzieci z grupy "Motylki" z Publicznego Przedszkola nr 2 wraz z p. Jagodą i p. Wioletą odwiedziły naszą szkołę. Przedszkolaki poznały najważniejsze pomieszczenia w budynku szkoły: klasy, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę i wiele innych ciekawych miejsc.„Motylki” spotkały się też z pierwszoklasistami, którzy jeszcze niedawno byli przedszkolakami.

 


WIZYTA „ŻABEK” I „BIEDRONEK”

Dnia 26.09.2018 r. naszą szkołę odwiedziły dwie grupy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1. Żabki i Biedronki poznały najważniejsze miejsca w szkole i dowiedziały się, jak uczniowie spędzają w niej czas.


 


 

ŚWIĘTO DARÓW JESIENI

Dnia 21.09.2018 r. uczniowie kl. I a wybrali się z wizytą do Przedszkola Misia Uszatka na  "Święto Darów Jesieni". W prezencie zanieśli piękne jesienne bukiety. Na placu przedszkolnym odbyła się część artystyczna i prezentacja darów jesieni. Następnie przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych udali się na wspólny spacer do parku.

 

Jesteś tutaj: Home Przedszkole